Posts: 927
Threads: 151
Joined: Jun 2014
First qualifying round
North Park FC 2–1 Sandforth Athletic
Palbrough Town 3–0 Silla City FC
Chesborough Town 0–0 Aenfoss Pirates (1–0 AET)
Amber Lane FC 1–0 Molhaven Town
FK Sanya 1–2 Senall Town
Petterbury FC 1–1 Milldale Town (1–1 AET) (3–4 pen.)
Kinbrook Interceptors 1–0 Lamburne FC
Flinningham FC 2–1 Apchurch FC
Reldham Green FC 1–1 Waddington Wolves (2–2 AET) (1–2 pen.)
Jordantowne Rovers 1–0 Argarth Town
Rulmanby Athletic 0–2 Market Steadley Town
Calthorn Thunder 0–1 South Uncastle Demons
Wancombe FC 0–0 AFC Hope (0–0 AET) (4–2 pen.)
Deacon City 0–0 Yardington FC (1–1 AET) (5–4 pen.)
Dartforth Town 1–1 Wickfield Rovers (1–1 AET) (2–3 pen.)
Holcaster Cats 0–1 Amming FC
Astebrooke Town 4–0 Hunwick Highwaymen FC
North Grinstead FC 2–2 Norton Albion (2–2 AET) (3–0 pen.)
Copeth Town 0–0 Portervale United (0–0 AET) (3–2 pen.)
Fenningdon FC 0–2 Cottenham Green FC
Fincombe FC 1–0 Dinhill Daggers
Uplaw City FC 0–1 Tooling Athletic
Umbridge Harriers 0–1 May Athletic
Lanchester United 0–0 Hastock Wildcats (0–0 AET) (6–7 pen.)
Posts: 927
Threads: 151
Joined: Jun 2014
Second qualifying round
North Grinstead FC 1–1 Market Steadley Town (1–1 AET) (2–3 pen.)
Senall Town 0–3 Deacon City
Astebrooke Town 0–0 Wancombe FC (1–0 AET)
Cottenham Green FC 1–0 South Uncastle Demons
Palbrough Town 2–0 North Park FC
Flinningham FC 1–0 Jordantowne Rovers
Waddington Wolves 0–3 Fincombe FC
Kinbrook Interceptors 2–1 Milldale Town
Copeth Town 1–0 Tooling Athletic
Chesborough Town 0–1 Amming FC
May Athletic 0–0 Amber Lane FC (1–0 AET)
Hastock Wildcats 1–1 Wickfield Rovers (1–2 AET)
Posts: 927
Threads: 151
Joined: Jun 2014
02 May 2022, 11:32 am
(This post was last modified: 02 May 2022, 11:32 am by joefoxon.)
Third qualifying round
Hanseong AFC 2–2 Kinbrook Interceptors (2–2 AET) (2–4 pen.)
Ealdorborough Athletic 0–0 University of Mercury FC (1–1 AET) (2–3 pen.)
Eastport Raiders 0–2 Fincombe FC
Hunall FC 3–2 DaeZoom Dragons
Ashbee Bay Rockets 2–0 Steadham Rangers
Mercury Parliament FC 0–1 Astebrooke Town
Palbrough Town 0–1 Adlington Rovers
Deacon City 0–2 Calmont FC
Insfleet FC 1–0 May Athletic
Ashridge AFC 2–1 Clarkson Albion
Gyeongju FC 0–1 Quinley Moor Rangers
Pelmanby Stars 2–0 Genforth FC
Binbrook Bulls 0–0 Flinningham FC (0–0 AET) (2–4 pen.)
Wickfield Rovers 2–1 Copeth Town
Victoria Glory FC 0–1 Dengate Falcons FC
Cottenham Green FC 1–0 Winley Wanderers
Susswick FC 0–1 Dunsfell Town
Lislemouth FC 1–0 Upstead Town
Lindholme Athletic 0–0 Compton Motors FC (0–0 AET) (4–5 pen.)
Ingleton Town 5–1 Sutton Keshurst Town
Deacon Bay Pirates 1–1 Palefield Town (1–2 AET)
Amming FC 2–3 Goguryeo Giants
Charlestone Athletic 3–2 Linnerton Town
Tardham FC 3–0 Market Steadley Town
Posts: 927
Threads: 151
Joined: Jun 2014
First round
Ashridge AFC 1–3 Haselruir Keltian
Ingleton Town 5–1 Charlestone Athletic
Hull Athletic 2–1 Palefield Town
Flinningham FC 1–2 Tardham FC
Longstoke City 4–1 Kinverton Bridge Athletic
Eastmoor County 0–0 Ashbee Bay Rockets (0–0 AET) (4–5 pen.)
Whitby Voyagers 1–1 Hull Metropolitan (1–1 AET) (2–3 pen.)
Fereby United 1–0 Enderby Town Rockets
Insfleet FC 2–0 Astebrooke Town
Hayfield City 0–1 Stonebourg Forest
Cottenham Green FC 0–0 Dissingham Town (0–0 AET) (4–2 pen.)
Erdethorne FC 0–2 Quinley Moor Rangers
Fincombe FC 3–0 Compton Motors FC
FC Henscar 3–0 Mercury City Messengers
Kinbrook Interceptors 0–2 Haselruir Rangers
Torburn Miracles 0–1 Bandine FC
Bybridge Town FC 1–0 North Eastmoor United
Besford Town 2–1 Coulomb Chargers
Lislemouth FC 0–1 Hunall FC
Dunsfell Town 0–0 Carran Town (1–0 AET)
Wickfield Rovers 0–2 Dengate Falcons FC
Adlington Rovers 1–1 Keyfoss Knights (1–1 AET) (4–3 pen.)
Castleton Lions 4–0 Lowhouse FC
Oxair City FC 0–2 Rothbrey Mountainside
Rippen Rovers 2–0 Calmont FC
University of Mercury FC 1–0 Sinningham FC
Høgmårkians Alfheim 0–0 Port Harlby FC (0–1 AET)
Pelmanby Stars 1–4 Goguryeo Giants
Posts: 927
Threads: 151
Joined: Jun 2014
Second round
Ponthorne Town 0–1 Tardham FC
Yorkwell Town 0–1 Fenhouse United
Cottenham Green FC 0–0 Hull Metropolitan (0–1 AET)
Haselruir Keltian 2–0 One Vision
Hammond Rangers 1–0 Mercury Phoenix
A Kind of Magic 3–0 Hull Athletic
FC Henscar 2–1 Holham Park FC
Besford Town 1–2 Flash FC
Rippen Rovers 3–0 Bandine FC
Arleness FC 2–0 Stonebourg Forest
A Night at the Football 5–1 Hunall FC
Haselruir Rangers 1–1 Ashbee Bay Rockets (2–1 AET)
Quinley Moor Rangers 1–2 Kincester City
Soxceter FC 0–1 Railminster Robins
Penbury Electric FC 0–1 Halley Comets
Goguryeo Giants 0–1 Hawking Black Holes
Olbers Paradoxes 1–2 Adlington Rovers
Settington Rovers 0–1 Nafferton Town
Rothbrey Mountainside 1–2 Fincombe FC
Bybridge Town FC 1–0 Dengate Falcons FC
Insfleet FC 1–0 Ingleton Town
Dunleigh Eagles 3–0 Fereby United
Innuendo FC 2–1 Dunsfell Town
Cunston Rovers 2–0 Castleton Lions
Fulditch United 0–0 Bisminster Harriers (1–1 AET) (3–1 pen.)
Longstoke City 2–3 Upton FC
Port Harlby FC 3–0 University of Mercury FC
Show Must Go On 2–2 Break Free Athletic (2–2 AET) (4–3 pen.)
Posts: 927
Threads: 151
Joined: Jun 2014
Third round
Innuendo FC 0–0 Cunston Rovers (0–0 AET) (4–5 pen.)
Rippen Rovers 4–1 Haselruir Rangers
Port Harlby FC 1–1 Dunleigh Eagles (2–1 AET)
Insfleet FC 0–2 FC Henscar
A Night at the Football 1–1 Show Must Go On (3–1 AET)
Tardham FC 0–0 Nafferton Town (0–0 AET) (3–4 pen.)
Upton FC 1–2 Bybridge Town FC
Flash FC 1–0 Railminster Robins
Hawking Black Holes 2–1 Hammond Rangers
Hull Metropolitan 1–0 Arleness FC
Fenhouse United 0–0 A Kind of Magic (1–2 AET)
Fincombe FC 0–2 Halley Comets
Adlington Rovers 1–0 Fulditch United
Kincester City 1–0 Haselruir Keltian
Posts: 927
Threads: 151
Joined: Jun 2014
Fourth round
Halley Comets 0–1 Tow Law FC
Made in Heaven 1–1 May Wanderers (1–2 AET)
FC Henscar 3–0 Cunston Rovers
West Grinstead FC 0–2 Queen Athletic
Adlington Rovers 2–1 Nafferton Town
Mullen Albion 0–1 Kuiper Town FC
St John's FC 1–1 A Kind of Magic (2–1 AET)
Kincester City 2–3 AFC Heartpool
A Night at the Football 2–0 Hull Metropolitan
Dynamo Deacon 2–1 Breakthru FC
Rippen Rovers 0–3 Cook Island FC
Bohemian Rhapsodies 0–1 The Red Specials
Port Harlby FC 0–0 Hawking Black Holes (0–0 AET) (4–2 pen.)
Bybridge Town FC 0–2 Flash FC
Port Barret FC 1–1 Mercury City (1–1 AET) (3–4 pen.)
Mercury Armed Forces FC 2–2 Taylor Sporting Club (2–2 AET) (2–1 pen.)
Posts: 927
Threads: 151
Joined: Jun 2014
Fifth round
Adlington Rovers 1–0 AFC Heartpool
Kuiper Town FC 0–0 FC Henscar (0–0 AET) (2–3 pen.)
A Night at the Football 2–0 Queen Athletic
Cook Island FC 0–1 Flash FC
The Red Specials 2–2 Dynamo Deacon (2–3 AET)
Port Harlby FC 0–1 May Wanderers
Tow Law FC 0–1 St John's FC
Mercury Armed Forces FC 0–1 Mercury City
Posts: 927
Threads: 151
Joined: Jun 2014
Sixth round
Mercury City 8–1 FC Henscar
A Night at the Football 3–0 Flash FC
May Wanderers 0–2 Dynamo Deacon
Adlington Rovers 2–2 St John's FC (2–3 AET)
Posts: 927
Threads: 151
Joined: Jun 2014
Semi-finals
A Night at the Football 1–0 St John's FC
Mercury City 0–1 Dynamo Deacon